Genç Odasında Bulunması Gerekenler


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Gençler, bedensel ve ruhsal gelişimi henüz sona ermemiş, halen devam eden bireylerdir. Bir genç odası dekorasyon bakımından ferah olması gerekmektedir. Bu ferahlık, sadece alanın genişliğiyle ilgili değil, aydınlatmanın doğru kullanımı, eşyaların yerleşim düzeni, odanın havadar olup olmamasıyla da ilgilidir. Bu düzenlemede sadece genç değildir söz sahibi olan; ebeveynlerin kararları da etkilidir.

Yatak, bedensel gelişim adına önemlidir. Aslında önemli olan düzenli uykudur. Bu sebeple bir gencin yatağı sağlam, konforlu, ortopedik ve yeterli büyüklükte olmalıdır. Bir genç, özellikle de bir genç kız, giyim konusunda abartıya kaçmış olabilir. Bu da kıyafet dolabının büyük olmasını gerektirebilir elbette; ama genç odaları kıyafet dolaplarının yeterince büyük olmadıklarını gözlemlemek de zor değildir. Sınavlardan ve kurslardan başlarını kaldıramayan gençlerin en büyük ihtiyaçları tabii ki de bir çalışma masası ve kitaplıktır. Çalışma masası üzerinde bir masa lambasının bulunması çoğu zaman işleri kolaylaştırır. Aydınlatma, genç ders çalışırken veya kitap okurken onun arkasında kalmalıdır. Bu, ışığın gözü olumsuz etkilemesini de engeller. Ayrıca genç odası perde seçimi de çok önemlidir.

Teknolojinin gelişimi, bir genç odasının seçiminde tercihleri değiştirmiş olabilir. Örneğin; masa üstü bilgisayarların ticari satışa sunulması nasıl çalışma masalarında değişikliğe neden olduysa, dizüstü bilgisayarların çoğalması da o denli etkili olmuştur. Yani artık gençlerin, masa altlarında yer alan klavyelik bölümüne değil de bir dizüstü bilgisayar soğutucusuna ihtiyaçları artmış olabilir.

2011gencodasiperdeleri11 300x276 Genç Odasında Bulunması Gerekenler

Genç Odası Perdeleri

genc odasi modelleri3 300x168 Genç Odasında Bulunması Gerekenler

Genç Odası Modelleri

genc odasi perdesi1 300x225 Genç Odasında Bulunması Gerekenler

Genç Odası Modelleri

Koçtaş Genç Odaları modelleri 300x217 Genç Odasında Bulunması Gerekenler

Genç Odası Modelleri

koçtaş genç odası takımları 3 300x196 Genç Odasında Bulunması Gerekenler

Genç Odası Modelleri

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Genç Odasında Bulunması Gerekenler, 4.3 out of 10 based on 3 ratings
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.3/10 (3 votes cast)

Daha önce kimse yorum yapmamış. İlk yapan siz olun!

Yorum Yapın!